Maria Zuchantke

 

Ur. w 1967 r. w Berlinie. Od 2000 r. mieszkam w Polsce. Jestem nauczycielką języka niemieckiego i muzyki. Z mężem Josefusem wychowałam czworo  dzieci, aktualnie została z nami najmłodsza (17 lat). Gram na skrzypcach, na pianinie, komponuję, śpiewam własną poezję. 

 

Odkrycie i rozwój twórczości w ludziach, wspieranie dzieci w tym, kim są, czego same szukają; odkrycie ich istot, ich pasji; pomoc w odpalaniu ich własnego ognia- to jest moim największym szczęściem.

 

 

Od założenia Fundacji i prowadzenia Wolnej Szkoły dla Życia realizuję swoje marzenie życiowe.    

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Josefus Zuchantke

 

Ur. w 1948r. Studiowałem ekonomię oraz filozofię w Berlinie, pracowałem jako nauczyciel oraz w przemyśle metalowym. Długoletnia praca w zakładzie naturalnej kosmetyki i leków stała się dla mnie bramą do kosmosu roślin. Oprócz tego badam różne zagadnienia historii polsko- niemieckiej. 

Od 20 lat mieszkam i pracuję w Polsce niedaleko Karkonoszy na Dolnym Śłąsku. 

Centrum mojej pracy jest uprawa, przetwarzanie i rozpowszechnianie Korzenia Światła (Dioscorea batatas). W roku 2004 poznałem tę cudowną roślinę energii światła - i od tego czasu pracuję z nią.  

Organizuję warsztaty poświęcone wytwarzaniu własnych domowych leków i kosmetyków na bazie roślin. Poza tym oferuję warsztaty na tematy historyczne (szczególnie o Polsce) oraz  warsztaty na temat Korzenia Światła.

Z Marią prowadzę Wolną Szkołę dla Życia. Moją specjalnością jest malowanie akwarelami. Uczę przy tym uważność, estetykę, postrzeganie istoty i energii kolorów.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Gabriela Kozicka po prostu Gabi, ur. w 1966 r w Jaworze.

Studiowałam Leśnictwo i Socjologię, skończyłam kursy zielarskie i Bóg wie co jeszcze :-)

Jestem mamą Magdy, która od urodzenia jest dla mnie najlepszym nauczycielem i jestem jej za to bardzo wdzięczna.

Moje życie to droga cudów: 

w realizowaniu marzeń - min. rejsy na żaglowcach, podróże z odkrywaniem różnorodności świata i mieszkanie na wsi w drewnianym domu przeniesionym z Podlasia, 

w odkrywaniu piękna natury - zielarstwo, naturoterapia, miłość do każdego stworzenia, 

w doświadczaniu odczuwania w relacjach z ludźmi - nauka zrozumienia, szacunku, akceptacji, miłości bezwarunkowej, wybaczania, wdzięczności etc , 

w byciu tu i teraz - radość z każdej chwili i pochwała życia.

Cały czas jestem ciekawa, otwarta na nowe, i cały czas się uczę. 

Od listopada 2019  razem z Marią i Josefusem biorę udział w projekcie Bolków. Dzielę się słowiańską radością, umiejętnością uważności i czuciem sercem.

Od września 2021 mocno wzięłam się za zbieranie i robienie leczniczych herbat, z którymi jeżdżę po różnych alternatywnych targach. Tam także rozprowadzam Josefusa cudne środki zdrowia i rozpropaguję szkołę :).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Erlebniswoche/ Tydzień BYĆ I CZUĆ