Maria Zuchantke

 

Ur. w 1967 r. w Berlinie. Od 2000 r. mieszkam w Polsce. Jestem nauczycielką języka niemieckiego i muzyki. Z mężem Josefusem wychowałam czworo  dzieci, aktualnie zostałą z nami najmłodsza (15 lat). Gram na skrzypcach, na pianinie, komponuję, śpiewam własną poezję. 

 

Odkrycie i rozwój twórczości w ludziach, wspieranie dzieci w tym, kim są, czego same szukają; odkrycie ich istot, ich pasji; pomoc w odpalaniu ich własnego ognia- to jest moim największym szczęściem.

 

Aktualnie intensywnie współpracuję z Josefusem w naszym nowym miejscu. Założyliśmy Fundację i działamy.

    

 

Josefus Zuchantke

 

Ur. w 1948r. Studiowałem ekonomię oraz filozofię w Berlinie, pracowałem jako nauczyciel oraz w przemyśle metalowym. Długoletnia praca w zakładzie naturalnej kosmetyki i leków stała się dla mnie bramą do kosmosu roślin. Oprócz tego badam różne zagadnienia historii polsko- niemieckiej. 

 

Od 20 lat mieszkam i pracuję w Polsce niedaleko Karkonoszy na Dolnym Słąsku.

 

Centrum mojej pracy jest uprawa, przetwarzenie i rozpowszechnianie Korzenia Światła (Dioscorea batatas). W roku 2004 poznałem tę cudowną roślinę energii światła - i od tego czasu pracuję z nią. 

 

Organizuję warsztaty poświęcone wytwarzaniu własnych domowych leków i kosmetyków na bazie roślin. Poza tym oferuję wędrówki po Sudetach, warsztaty na tematy historyczne (szczególnie o Polsce) oraz  warsztaty na temat Korzenia Światła.

Z Marią prowadzę Wolną Szkołę dla Życia. Moją specjalnością jest malowanie akwarelami. Uczę przy tym uważność, estetykę, postrzeganie istoty i energii kolorów.

 

 

 

 

Erlebniswoche/ Tydzień BYĆ I CZUĆ  Juli/lipiec 2018