Maria Zuchantke

 

Ur. w 1967 r. w Berlinie. Od 2000 r. mieszkam w Polsce. Jestem nauczycielką języka niemieckiego i muzyki. Z mężem Josefusem wychowałam czworo  dzieci, aktualnie zostałą z nami najmłodsza (15 lat). Gram na skrzypcach, na pianinie, komponuję, śpiewam własną poezję. 

 

Odkrycie i rozwój twórczości w ludziach, wspieranie dzieci w tym, kim są, czego same szukają; odkrycie ich istot, ich pasji; pomoc w odpalaniu ich własnego ognia- to jest moim największym szczęściem.

 

Od założenia Fundacji i prowadzenia Wolnej Szkoły dla Życia realizuję swoje marzenie życiowe.   

 

Josefus Zuchantke

 

Ur. w 1948r. Studiowałem ekonomię oraz filozofię w Berlinie, pracowałem jako nauczyciel oraz w przemyśle metalowym. Długoletnia praca w zakładzie naturalnej kosmetyki i leków stała się dla mnie bramą do kosmosu roślin. Oprócz tego badam różne zagadnienia historii polsko- niemieckiej. 

 

Od 20 lat mieszkam i pracuję w Polsce niedaleko Karkonoszy na Dolnym Słąsku.

 

Centrum mojej pracy jest uprawa, przetwarzenie i rozpowszechnianie Korzenia Światła (Dioscorea batatas). W roku 2004 poznałem tę cudowną roślinę energii światła - i od tego czasu pracuję z nią. 

 

Organizuję warsztaty poświęcone wytwarzaniu własnych domowych leków i kosmetyków na bazie roślin. Poza tym oferuję wędrówki po Sudetach, warsztaty na tematy historyczne (szczególnie o Polsce) oraz  warsztaty na temat Korzenia Światła.

Z Marią prowadzę Wolną Szkołę dla Życia. Moją specjalnością jest malowanie akwarelami. Uczę przy tym uważność, estetykę, postrzeganie istoty i energii kolorów.

 

 

 

 

Gabriela Kozicka po prostu Gabi, ur. w 1966 r w Jaworze.
Studiowałam Leśnictwo i Socjologię, skończyłam kursy zielarskie i Bóg wie co jeszcze :-)
Jestem mamą Magdy, która od urodzenia jest dla mnie najlepszym nauczycielem i jestem jej za to bardzo wdzięczna.
Moje życie to droga cudów: 
w realizowaniu marzeń - min. rejsy na żaglowcach, podróże z odkrywaniem różnorodności świata i mieszkanie na wsi w drewnianym domu przeniesionym z Podlasia, 
w odkrywaniu piękna natury - zielarstwo, naturoterapia, miłość do każdego stworzenia, 
w doświadczaniu odczuwania w relacjach z ludźmi - nauka zrozumienia, szacunku, akceptacji, miłości bezwarunkowej, wybaczania, wdzięczności etc , 
w byciu tu i teraz - radość z każdej chwili i pochwała życia.
Cały czas jestem ciekawa, otwarta na nowe, i cały czas się uczę. 
Od listopada 2019  razem z Marią i Josefusem biorę udział w projekcie Wolnej Szkoły w Bolkowie. Ogarniam kuchnie, pomagam w lekcjach z biologii, chemii, geografii, dzielę się słowiańską radością, umiejętnością uważności i czuciem sercem a, jako "babunia" czytam wieczorami legendy polskie.


Kasia Ilona Chojnacka, w skrócie Ilka. Urodziłam się w 1981 roku w Warszawie i większość życia spędziłam w stolicy a w październiku 2019 roku przeprowadziłam się w Karkonosze :)
Przywiódł mnie tu urok gór - Rudaw Janowickich. Uwielbiam spędzać czas na spacerach, obserwować i odczuwać co jest, kąpać się w zimnych strumieniach co dodaje mi energii, być wśród zwierząt.
Od lipca 2018 roku mam przyjemność zgłębiać naturę mojego konia i towarzyszącego mu stada. To niesamowita przygoda.
Poza tym lubię tańczyć, pleść ozdoby z włóczki a od mniej więcej roku odkryłam radość w przygotowywaniu posiłków, odkrywaniu nowych smaków, przepisów i karmieniu ludzi :)
Studiowałam Zootechnikę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, kierunek ten wybrałam z miłości do zwierząt, jednak nie spełnił moich oczekiwań i od liceum pracowałam z dziećmi przez kolejnych 20 lat początkowo opiekując się dziećmi prywatnie, potem w świetlicy socjoterapeutycznej Klub Młodzieżowy Mierz Wysoko na Warszawskiej Pradze, prowadząc grupy żłobkowe, w przedszkolu leśnym i przez rok czasu w Wolnej Szkole Demokratycznej w Warszawie, odbyłam również połtoraroczny staż pracując z młodzieżą Ośrodku Sojoterapeutycznym Wspólny Dom w Wildze.

 

 

 

 

Dla grupy najmłodszych 

towarzyszy nam cudowna

Bernadetta Borodziuk.

Niezwykle doświadczony pedagog waldorfski.

Tworzy kolorowe cuda z dziećmi.

https://www.facebook.com/bernadetta.borodziuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Erlebniswoche/ Tydzień BYĆ I CZUĆ  Juli/lipiec 2018