możemy rozróżniać rośliny ciepła, światła, wody i ziemi.

 

Nagietek ze swoją skłonnością do ciepła intensywnie przyjmuje ocieplające siły słońca i pokazuje nam nieustanną siłę wiecznego odnawiania i regeneracji, kwitnąc od kwietnia aż do listopada.

 

Natomiast dziurawiec jest typową rośliną światła. Rośnie na wyeksponowanych, słonecznych miejscach i poddaje się całkowicie słońcu. Jego wieniec szeroko pootwieranych, żółtych płatków jest ukoronkowany długimi pręcikami, które wyglądają jak materializowane promienie słońca.

 

Żywokost woli rosnąć tam, gdzie jest wilgoć i cień. Prezentuje się jędrny, obfity, pełny życia, z mocną skłonnością do sił wodnych. Korzenie jak i łodyga zawierają dużo soku i śluzu. Roślina wyróżnia się przez obfitość życia i siły płynięcia.

 

Pokrzywa i babka lancetowata są reprezentantami żywiołu ziemskiego. Oboje są ciemnozielone, a ich kwiaty są niepozorne. Pokrzywa jest pionierem gleby, przygotowuje ją dla innych i stanowi organizacyjne serce przyrody. Babka stoi przede wszystkim na brzegach dróg. Takie miejsca są przejściem z kultury do natury. Ze swoją lancą babka sygnalizuje strukturę i sprawność – jakości ziemi.

 

Co właściwie oznaczają choroba i zdrowie? Jeśli ..... 

Czy Państwo chcą razem z innymi wyruszać w drogę ku zrozumieniu specyfiki roślin leczniczych i roli czterech żywiołów przy tym? Czy chcecie się nauczyć nie tylko rozpoznawaniu roślin leczniczych, lecz także ich tajnej misji? Czy chcecie się nauczyć przetwarzania roślin leczniczych w taki sposób, że w wyciągach powstaje ich żywy, eterycznie działający obraz?

 

 

W takim razie zapraszam na kurs roślin leczniczych. Rozpoznajemy, rozumiemy i przetwarzamy rośliny lecznicze. Takie kursy oczywiście są możliwe tylko w odpowiedniej porze roku.

 

Termin:           wg uzgodnienia, najlepiej podczas wakacji

 

Miejsce:          w przyrodzie, tam, gdzie znajdujemy odpowiedne rośliny

 

Czas trwania: 1 dzień/1 weekend

 

Koszty:           120 zł/os. za dzień

                         (minimalna ilość uczestników 5, maks. 10)

 

 

Erlebniswoche/ Tydzień BYĆ I CZUĆ