ponieważ drugi cytat wznego skazuje na sposób przygotowania homeopatycznego leku. Chodzi o rozcieńczanie a jednocześnie o dynamizację (potęgowanie) substancji. Jak Paracelsus przed nim, tak i Hahnemann doszedł do  przekonania, że na każdą chorobę powinno się znaleźć właściwy lek w szczególnych królestwach przyrody - pośród kamieni, roślin, zwierząt. Zauważył to pierwszy raz przy autoeksperymencie z korą chinową. Ten środek w jego czasach był uważany jako jedyny skuteczny lek na malarię. Właśnie przy autoeksperymencie rzeczywiście wystąpiły dokładnie te same symptomy jak przy chorobie malaria. Pomysł zasady podobieństwa wyszedł na świat: przy zdrowiej osobie można wywołać za pomocą substancji dokładnie te objawy, które przy chorej osobie właśnie tą substancją można pokonać!

 

Poprzez inne doświadczenia Hahnemann doszedł do kolejnego wniosku. Kiedy stopniowo rozcieńczał leczniczą substancję, np. wodą, oraz podczas rozcieńczania dodatkowo pomieszał w specjalny sposób (dynamizował), wówczas krok po kroku udało mu się dotrzeć do właściwej istoty substancji, do jej duchowej siły. Sposób ten został nazwany potęgowaniem. Najbardziej znane stopnie są np. D6, D12 lub D30, przy czym D stoi za rozcieńczaniem w krokach dziesiętnych. W potęgach zaczynających się przez C mamy do czynienia z krokami setnych.

 

Jeżeli dla nas istnieje wyłącznie zapatrywanie materialistyczne, wtedy musimy konstatować, że w środku homeopatycznym potęgi D23 – czyli rozcieńczania 1 do 100 000 000 000 000 000 000 000 – realnie nie można już stwierdzać obecności a ni jednej molekuły substancji leczniczej. W konsekwencji zostaje tylko stwierdzenie: jest to już tylko czysta woda, a leczenie jest tylko efektem Placebo! Jak wobec tego mamy przedstawić i wyjaśnić sposób leczenia homeopatycznego?

 

Jasne jest, .....


 

 

 

 

Czy Państwo chcą sami stworzyć takie homeopatyczne środki

zdrowia i skorzystać z nich?

 

W takim razie zapraszam do uczestnictwa w moim kursie homeopatii. Pogłębiamy własne zrozumienie homeopatii, nauczymy się potęgowania i tworzymy własne środki: Możliwe są granulki na katar, granulki z arniką lub homeopatyczny środek z korzenia światła.

 

Termin: według uzgodnienia

 

Miejsce: tam, gdzie Państwo chcą

 

Czas trwania: wg możliwości, 4 - 6 godzin

 

Koszt: 50 zł od uczestnika plus koszty dojazdu (min. 5 osób, maks. 10)

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Erlebniswoche/ Tydzień BYĆ I CZUĆ