Kolegium Wolnej Szkoły dla Życia

                        

 

 

Maria Ulrike Zuchantke

Urodziła się i wychowała w Berlinie Wschodnim, mężatka z Josefusem, czwórka dzieci, dyplomowana nauczycielka muzyki i niemieckiego, studia podyplomowe z edukacji waldorfskiej, w Polsce mieszka od 2000 roku. Jako założycielka i osoba odpowiedzialna za Wolną Szkołę dla Życia jest osobą kontaktową dla wszystkich - dzieci, współpracowników i rodziców. Zajmuje się muzyką, rysunkiem form, matematyką, angielskim i historią, a także porannym kręgiem i wieczorną opowieścią.

 

 

Josefus Zuchantke

Dzieciństwo i młodość w małej wiosce niedaleko Frankfurtu nad Menem, później studiował ekonomię i filozofię w Berlinie i pracował jako wykładowca, aktor i w przemyśle; po zjednoczeniu Niemiec był wychowawcą w szkole Waldorfskiej we Frankfurcie nad Odrą. U boku swojej żony, jest współzałożycielem Wolnej Szkoły dla Życia. Jego główne obszary pracy to matematyka, chemia, fizyka, historia, malarstwo akwarelowe oraz praca praktyczna.

 

 

Bernadetta Borodziuk

Tuż przed Bożym Narodzeniem 2020 przyjechała do nas z plecakiem pełnym 25-letniego doświadczenia jako nauczycielka własnego przedszkola waldorfskiego w Krakowie. Uczy muzyki, rytmiki, prac ręcznych w najmłodszej grupie.

 

Barbara Mateja- artystka, pedagożka, nauczycielka Montessori i edukatorka artystyczna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie ukończyła scenografię.Oprócz rzemiosła w rodzaju tkactwa, plecionkarstwa, ceramiki, dziania czy grafiki warsztatowej, uprawia szlachetne techniki fotograficzne. Prowadzi warsztaty rzemiosła artystycznego dla osób w każdym wieku. U nas prowadzi włąśnie zajęcia praktyczne i genialnie wplata tam historię, chemię, fizykę

 

Małgorzata Krakowiak- matematykau najstarszych

 

Kamila Dral -język polski u najstarszych

 

Grzegorz Paszynski -język angielski w średnej grupie i u najstarszych

 

Rafał Nanowski - kuźnia w średnej grupie i u najstarszych

 

Agnieszka Malina Polna- zajęcia ogrodnicze, permakulturowe, wiedza o roślinach

Erlebniswoche/ Tydzień BYĆ I CZUĆ