Formalności

 

Podstawą prawną naszej pracy w Polsce jest ustawa o prawie do obowiązkowej edukacji pozaszkolnej (art. 16.8 ustawy oświaty), pod warunkiem, że uczeń jest zapisany do wybranej przez siebie szkoły, która znajduje się w Polsce. Jest to określone w przepisach prawnych:

http://www.nauczaniedomowe.pl/nauczanie-domowe/akta-prawne-nauczania-domowego/ustawa-o-systemie-oswiaty/

 

Do dopełnienia formalności niezbędne są następujące kroki:

 

1. Rejestracja w wybranej szkole, wnioskując o spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą. Należy to zrobić w porozumieniu z nami, aby osiągnąć optymalną współpracę ze szkołą egzaminującą.

2. Wydanie przez rodziców zaświadczenia o obowiązku przepracowania programu szkoły z dzieckiem, zapewnienia odpowiednich warunków do nauki i przystąpienia do egzaminu.

 

To wszystko!

 

Dziecko otrzymuje wtedy normalną legitymację szkolną ze szkoły, w której jest zarejestrowane, może być ubezpieczone przez szkołę od wypadków nieszczęśliwych wypadków, a pod koniec roku szkolnego lub w trakcie roku szkolnego, w zależności od umowy ze szkołą, zdaje egzaminy. Jeśli jednak dziecko nie zda egzaminów lub się nie pojawi, to w przyszłym roku musi iść do szkoły „instytucjonalnej”.

 

Sposób, w jaki rodzice wypełniają obowiązek uczenia się, jest ich wyłączną odpowiedzialnością i ich prywatną sprawą. Na przykład, możesz pozwolić dziecku uczyć się samodzielnie, zatrudnić prywatnego korepetytora, udzielić dziecku korepetycji, wyjechać z dzieckiem na podróż przez świat lub wysłać je do nas w naszej Wolnej Szkoły dla Życia.

Erlebniswoche/ Tydzień BYĆ I CZUĆ